cerealia کرمانشاه اوقات شرعی باشگاه خبرنگاران جوان

cerealia: کرمانشاه اوقات شرعی باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه اوقات شرعی اردیبهشت آوریل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آیا عده‌ای در داخل می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ / نوبخت

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در این نشست با بیان اینکه همه دولت درگیر عنوان ایجاد رونق اقتصادی هست، گفت: ما می کوشیم با فعال کردن طرح های عمرانی و واگذاری بخش

آیا عده‌ای در داخل می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ / نوبخت

نوبخت : آیا عده ای در داخل می خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟

عبارات مهم : اقتصادی

نشست خبری محمدباقر نوبخت با اهالی رسانه شروع شد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در این نشست با بیان اینکه همه دولت درگیر عنوان ایجاد رونق اقتصادی هست، گفت: ما می کوشیم با فعال کردن طرح های عمرانی و واگذاری بخش های دولتی به خصوصی، چرخ اقتصاد را بگردانیم و در این زمینه در شش ماهه نخست سال رشد اقتصادی بدون نفت ، مثبت هفت درصد بود.

آیا عده‌ای در داخل می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ / نوبخت

وی افزود: هنگامی که ما اعلام می کنیم قیمت رشد اقتصادی مان چقدر هست، عده ای در داخل می گویند این آمار بر اساس فروش نفت هست، ما اگر این حرف ها را از زبان خارجی ها می شنیدیم تفاوت می کرد ولی از هموطنان عزیزی که از نظر سیاسی با دولت زاویه دارند، انتظار نداریم که با بهتر شدن اوضاع مردم، غصه دار شوند.

نوبخت تاکید کرد: من از کسانی که با دولت مخالفت هایی دارند تقاضا می کنم در حال حاضر وحدت را در کشور به نمایش بگذارند و مدام نگویند که منابع مالی ما جهت اداره کشور کم هست. کسانی که بیرون از مرزها نشسته اند اگر ببینند که ما اوضاع اقتصادی خوبی نداریم و منابع مالی در اختیارمان کافی نیست در اقداماتشان جری تر می شوند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در این نشست با بیان اینکه همه دولت درگیر عنوان ایجاد رونق اقتصادی هست، گفت: ما می کوشیم با فعال کردن طرح های عمرانی و واگذاری بخش

وی تصریح کرد: با این حال، آیا عده ای در داخل کشور می خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ ما منابع مالی داریم و با همان هم می توانیم به توسعه کشور بپردازیم.

وی در پاسخ به پرسشی در زمینه کارها دولت جهت برطرف مسئله بیکاری گفت: از بهار سال گذشته تا بهار امسال نهصد و بیست هزار نفر تازه وارد بازار کار شدند که نسبت به بهار سال گذشته وارد بازار کار شدند و از این تعداد، هفتصد و سه هزار نفر جهت ارزش شغل پیدا شد و ما جهت اینکه قیمت اشتغال را زیاد کردن دهیم باید در این زمینه تعاملات مان با مجلس را ادامه داده و تمام تلاش مان را در درون دولت نیز جهت اصلاح فضای اشتغال انجام دهیم.

سخنگوی دولت با اشاره به آخرین اوضاع طرح های سرمایه گذاری در کشور اظهار کرد: دیروز جلسه ای در شرکت برنامه و بودجه جهت آمایش آب های مرزی برگزار شد که طی آن با اجازه رهبری جهت محار این آب ها ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سرمایه گذاری شد و این سرمایه گذاری به این علت است که ما بر مهار آب های مرزی تاکید داریم و تا این مدت ۲۷ سد ساخته شده است و ۱۵ عدد از آنان نیز آبگیری شده است است و همچنین ۱۱۰ کیلومتر سامانه آبی و ۱۳۰ کیلومتر تونل در ۳۶ شهر و هزار و ۳۳۶ دِه ساخته شده است است.

آیا عده‌ای در داخل می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ / نوبخت

وی ادامه داد: یکی از منابعی که بر آن تاکید داریم صندوق توسعه ملی است و رهبری و مدیر جمهور هم با این عنوان موافقت دارند و بناست که ۲۰ درصد از آن منبع به بهره برداری برسد و ۸۰ درصدش نیز به صورت ارزی ذخیره شود.

نوبخت با بیان اینکه در روزهایی که نفت به پایین ترین قیمتش رسید ما علی رغم کشورهای عربی در ذخایرشان استفاده کردند این کار را نکردیم، گفت: صندوق توسعه ملی باید صرف کارهای مهمی شود که یکی از آنها در حوزه آب تعریف می شود که طی آن ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جهت ۵ طرح بزرگ آبهای مرزی تخصیص داده شده است داده شد و ۱.۵ میلیارد دلار هم جهت توسعه آبهای استان بوشهر تخصیص یافت و نیز ۵۰۰ میلیون دلار جهت آبهای استان سیستان و بلوچستان استفاده شده است است.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در این نشست با بیان اینکه همه دولت درگیر عنوان ایجاد رونق اقتصادی هست، گفت: ما می کوشیم با فعال کردن طرح های عمرانی و واگذاری بخش

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه تا روز گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان از سوی شرکت برنامه و بودجه به خزانه تخصیص داده شده، اظهار کرد: ما تا این وقت بیش از ۵۰ درصد به استان ها اعتبار تخصیص داده ایم و ذخیره بانک مرکزی و اوضاع صندوق توسعه ملی نیز مطلوب است و رهبری نیز در آخرین دیداری که با عاملان دولت داشتند اظهار کردند که با کشورهای دنیا تعامل سازنده داشته باشید و امروز نیز شاهدیم که آمریکا منزوی شده است است که این ناشی از سیاست درست است که ما در تعامل با دنیا پیش گرفته ایم.

نوبخت با اشاره به اینکه ۸ میلیون ۸۷۰ هزار تن گندم از گندمکاران خریداری شده است است اظهار کرد: ارزش این مقدار گندم ۱۱ هزار و ۵۹۱ میلیارد تومان بوده که تا این لحظه ۸ هزار و ۵۲۵ میلیارد تومانش پرداخت شده است و مابقی نیز پرداخت خواهد شد.

آیا عده‌ای در داخل می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ / نوبخت

وی در پاسخ به پرسشی در زمینه کارها دولتی جهت پیگیری اوضاع لنج های ایرانی ربوده شده است در آب های سومالی اظهار کرد: مثل همه موارد دیگر در این مورد هم پیگیری های مورد نیاز انجام می شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال وجود ارتباط میان سفر سردار سلیمانی به کرکوک و بسته شدن بعضی از مرزهای یکسان کشور عزیزمان ایران با اقلیم کردستان اظهار کرد: ارتباط این امر در مجموعه مصالح نظام و کشور تعریف می شود و در مورد انسداد مرزها باید بگویم که این تغییرات موقتی هست، دولت عراق شرایط خاصی دارد، بخشی از خاکش در اشغال جنایتکاران داعش است و از سویی بعضی پرسشها نیز در اقلیم هایش مطرح است که ما باید تلاش کنیم با دولت قانونی عراق فعالیت های مرزی مان را داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی راجع به شرح نامه محمدجواد ظریف وزیر امور خاجه به کشورهای 1+5 اظهار کرد: گفت وگوهایی انجام شده است است ولی جهت اینکه بخشی از آن به عنوان سند باقی بماند نامه ای نیز نوشته شده است است و در تاریخ معاصر نخستین بار بود که بعد از اظهار نظر آمریکا طولی نکشید که مواضعی ضد این کشور گرفته شد و سفر زن موگرینی نیز جهت بیان نظر اتحادیه اروپا به ترامپ است.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسش هایی در زمینه عوض کردن تقویم آموزشی و تعیین وزیر علوم و نیرو اظهار کرد: دولت تصمیمی راجع به عوض کردن تقویم آموزشی ندارد و وزرای علوم و نیرو نیز به زودی اعلام می شوند.

سخنگوی دولت با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی جهت حفظ برجام بعد از سخنان اخیر مدیر جمهوری آمریکا اظهار کرد: در حال حاضر عنوان مهمی تحت عنوان برجام وجود دارد که در این خصوص ایالت متحده تنهاست و همه دیدند که زن موگرینی بعد از سخنان ترامپ به صورت زنده به آن پاسخ داد و آلمان، انگلیس و فرانسه هم بیانیه ای در این زمینه صادر کردند. حال دنیا طرف کشور عزیزمان ایران است و شاید اسرائیل و چند کشور قبیله ای در کنار آمریکا مانده باشند ولی این هنر کشور عزیزمان ایران است که توانسته است آمریکا را منزوی کند و آمریکا نیز در گوشه ای مانده و از صحنه سیاسی دور شده است است.

نوبخت ادامه داد: نام ترامپ با پرخاشگری و فحاشی همراه شده است و آن وقت که کشور عزیزمان ایران یک طرف بود و دنیا و آمریکا طرف دیگری گذشته است و حالا دیگر کشور ما در شرایطی نیست که نفت بدهد و در برابرش غذا دریافت کند. ما این تجربه را به آسانی به دست نیاورده ایم.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی راجع به موضع دولت در پاسخگویی به اعتراضات سپرده گذاران موسسات مالی که با مسئله مواجه شده است اند اظهار کرد: پرونده این موسسات در حال حاضر در محاکم قضائی است و قانون نیز چگونگی برخورد بانک مرکزی را با این عنوان مشخص کرده و بانک مرکزی هم در همان چارچوب ها عمل می کند و نیز باید به این عنوان اشاره کرد که در بسیاری از موارد پرداخت هایی که تا سقف تعیین شده است بود انجام شده است است و مابقی هم ان شاءالله پرداخت می شوند آیا که ما همه تلاشمان همین است که هیچ یک از هموطنانمان اندوخته هایشان را از دست ندهند.

نوبخت در پاسخ به پرسشی در زمینه برنامه های دولت دوازدهم جهت ادامه سفرهای استانی اظهار کرد: مدیر جمهور هر لحظه ارتباط دائمی با مردم دارد، حال چه به صورت مجازی باشد و چه به صورت فیزیکی که هر وقت برنامه سفرهای استانی مشخص شد، اطلاع رسانی های مورد نیاز در این زمینه صورت می گیرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در زمینه اعتراض بعضی از گندمکاران مبنی بر اینکه قیمت تضمینی گندم از میزان تورم کمتر هست، اظهار کرد: گندم طی سه سال اخیر بیش از 3 برابر زیاد کردن یافته است و ما نباید به بررسی یکسال اخیر بسنده کنیم. این قیمت باید با مقیاس زیاد و ترجیحا با قیمت جهانی گندم مقایسه شود آیا که زمانی حجم اوج می رود تعهدات دولت کم کردن پیدا می کند که ما تلاش می کنیم با تدابیر خودمان این مسئله را هم برطرف کنیم.

نوبخت در پاسخ به پرسشی در زمینه کارها دولت جهت حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: جهت این امر باید زیرساخت ها آماده شود و منظور از نبود زیرساخت ها این نیست که در ورزشگاه ها جهت بانوان جایی وجود ندارد، بلکه عنوان این است که باید زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی جهت این کار آماده شود و ما نیز فقط در دوران انتخابات این عنوان را مطرح نکرده ایم و همچنان نیز پیگیری هایمان به آن ادامه دارد.

سخنگوی دولت راجع به رابطه کشور عزیزمان ایران و عربستان و موضع گیری مقامات سعودی راجع به صحبت ترامپ علیه برجام اظهار کرد: ارتباط ما با عربستان فراتر از بیانات اخیر ترامپ هست. همین که هیچ یک از کشورهای دنیا با ترامپ نیستند و او را تایید نکرده اند زحمت عربستان را زیاد کرده اند. عربستان تصمیم خوبی نگرفته و باید خودش را اصلاح کند تا بتواند با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ارتباط برقرار کند.

نوبخت با اشاره به قیمت رشد اقتصادی کشور اظهار کرد: باید 65 هزار میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی صورت گیرد تا رشد اقتصادی انجام شود و دولت نیز می کوشد تا سیاست های اقتصادی مقاومتی را به خوبی پیاده کند آیا که این سیاست از سوی عالی ترین مقام نظام ابلاغ شده است و ما آن را پیگیری می کنیم ولی ظاهرا مد شده است است که در کشور بگویند دولت سیاست های اقتصاد مقاومتی را انجام نمی دهد.

نوبخت در پاسخ به پرسشی در زمینه چگونگی ایجاد وقت های شغلی و استخدام افراد جویای کار اظهار کرد: از مجلس می خواهیم به استخدامی های تازه اضافه نکند آیا که قرار نیست همه 950 هزار وقت شغلی از طریق استخدام انجام شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در زمینه سخنان روز گذشته شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر عدم تخصیص منابع شهرداری در شش ماهه اول سال از سوی دولت اظهار کرد: در شش ماهه اول سال 30 هزار میلیارد تومان اعتبارات طرح های عمرانی انجام شده است که بخشی از آن به دستگاه ها پرداخت شده است و بخشی هم از طریق خزانه پرداخت می شود. بعد به جای اینکه در رسانه ها این حرف ها مطرح شود باید به مسئول مربوطه در شرکت مراجعه کنند تا ببینند چقدر به خزانه داده شده است هست. ما طبق روال پرداخت ها را تا آخر سال انجام می دهیم.

نوبخت همچنین گفت: از همکارانم در وزارت کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی می خواهم توضیحاتی راجع به فرآیند تولید و مصرف گندم ارائه دهند. من از وزیر کشاورزی خواهش می کنم مسئولان ذیربط را مامور کند تا گزارشی در این مورد ارائه کند که دولت چه کرده هست. خیلی بد است که دولت یارانه گندم بدهد ولی رضایت مردم حاصل نشود، ولی ما با این حال تلاش داریم مردم، گندمکاران و همه راضی باشند آیا که واردات گندم اثرات سوء دارد و دولت جهت واردات گندم برنامه ای ندارد.

واژه های کلیدی: اقتصادی | رونق اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog