cerealia کرمانشاه اوقات شرعی باشگاه خبرنگاران جوان

cerealia: کرمانشاه اوقات شرعی باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه اوقات شرعی اردیبهشت آوریل

گت بلاگز سیاسی پیشروی حشدالشعبی جهت قیچی کردن شاهراه امدادرسانی مرزی داعش ، تثبیت تسلط 40 درصدی پلیس بر محله الزنجیلی موصل

نیروهای پلیس عراق به پیشروی‌های خود در محله‌های قدیمی موصل، هم‌چنان ادامه می‌دهند.

پیشروی حشدالشعبی جهت قیچی کردن شاهراه امدادرسانی مرزی داعش ، تثبیت تسلط 40 درصدی پلیس بر محله الزنجیلی موصل

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، نیروهای پلیس فدرال عراق، به پیشروی های وجب به وجب خود در محلات قدیمی و کوچه های باریک موصل هم چنان ادامه می دهند.
هرچند که روند آزادسازی اندک نواحی باقیمانده در محلات غربی موصل، به کُندی پیش می رود، ولی نیروهای پلیس بعد از آزادسازی هر محله، به پاکسازی و تثبیت موقعیت میدانی اقدام می کنند.

عبارات مهم : سوریه

* تثبیت تسلط 40 درصدی پلیس بر محله الزنجیلی/ کشف اجساد 46 شهروند بی گناه؛ جنایت تازه داعش در موصل
رائد جودت فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس محدوده پیشروی های خود را به منطقه «الحذر» رسانده و موفق شدند ضمن تثبیت تسلط 40 درصدی بر محله الزنجیلی، به بازگشایی و تامین امنیت محورهای عبورومرور جهت بازگشت آوارگان بپردازند.
لازم به ذکر است که تروریست های داعش اقدام به بمب گذاری منازل شهروندان، پیاده روها و خودروهای ساکنان این محله کرده اند، به همین منظور یگان های مهندسی میدانی، 4 منزل و 6 خودروی بمب گذاری شده است را خنثی کردند.
به نقل از اعلام الحربي؛ نیروهای خاص پلیس در ادامه، ابوعبدالرحمن مسئول محاسبات مالی تروریست های داعش و یوسف حمیدان، معاون نظامی وی را به همراه دو تن از عوامل انتحاری که قصد حمله به خانوارهای آوارگان عراقی داشتند، به هلاکت رساندند.
به نقل از منابع امنیتی؛ مرکز اطلاعات نیروهای تصویر العمل سریع عراق، جانشین مسئول بهداشت تروریست های داعش را دستگیر کردند.
منابع میدانی اعلام کردند که در جریان بازرسی و پاکسازی منازل ساکنان این محله به وسیله یگان های مقابله با تروریسم، پیکر 46 شهروند از مردان، زنان و کودکان بی گناه اهالی موصل که به دست جنایت کاران داعش و در یک زندان اعدام شده است بودند، کشف شد.
*پیشروی بسیج عراق به سمت «تل صفوک» جهت قطع بااهمیت ترین مسیر امدادرسانی مرزی داعش/ اهتزاز پرچم عراق در روستای مرزی «چایر غلفاس»


نیروهای ظاهر دهم حشدالشعبی عراق توانستند ضمن وارد کردن خساراتی به خودروی بمب گذاری شده است تروریست ها در مرزهای یکسان این کشور با سوریه، بدون دریافت هیچ گونه تلفاتی، تمامی سرنشینان تکفیری را به هلاکت برسانند.
نیروهای ظاهر سوم و دهم بسیج مردمی عراق با پشتیبانی جنگنده های ارتش این کشور موفق شدند طی عملیات آزادسازی و پاکسازی روستاهای «الجایة و تل صفوک» در البعاج، سه خودروی بمب‎گذاری شده است تروریست ها را منهدم کرده و سه تن از عنصرهای داعش را به هلاکت برسانند.
هم چنین دو ظاهر مذکور، 6 تن از عنصرهای تروریست های داعش را که به گردان های خرابکاری تکفیری ها وابسته بودند، در روستای «مطلة المرکب» از نواحی مرزی سوریه که در میان آن ها یکی از سرکردگان داعش با نام «حسن کناش الزبیدي» نیز حضور داشت، به هلاکت رساندند.
مرکز مهندسی نظامی حشدالشعبی، عملیات ساخت استحکامات دفاعی را در مرزهای عراق و سوریه شروع کرده و به حفر تونل ها و ایجاد خاکریزهای با ارتفاع زیاد اقدام کنند.
نیروهای ظاهر سوم بسیج مردمی عراق، پیشروی های خود را به سمت دِه و ایستگاه مرزی «تل صفوک» در غرب البعاج شروع کردند؛ گفتنی است که این ناحیه از بااهمیت ترین خطوط و مسیرهای امدادرسانی مهم تروریست های داعش بین عراق و سوریه به شمار می رود.
در همین راستا نیروهای بسیج عراق، روستای مرزی «چایر غلفاس» را در غرب البعاج آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز بلندی های این منطقه به اهتزاز درآوردند.
علاوه بر موارد یادشده، ظاهر دهم نیروهای حشدالشعبی هجوم تروریست های تکفیری را که به وسیله یک خودروی بمب گذاری شده است به سمت مقر نیروهای حشدالشعبی در روستای «العطشانة» از نواحی مرزی یکسان عراق و سوریه صورت گرفت، ناکام گذاشتند.
*محله «الصحة» در ساحل راست موصل آزاد شد


سرلشکر «عبدالامیر رشید یارالله» فرماندهی عملیات آزادسازی نینوا (قادمون یا نینوی) اعلام کردکه نیروهای مقابله با تروریسم محله «الصحة» در ساحل راست شهر موصل را آزاد کرده و پرچم عراق را بر بالای ساختمان های این محله برافراشتند.
*حمله داعش به منطقه «جبال مکحول» خنثی شد


نیروهای ظاهر 99 حشدالشعبی، حمله تکفیری های داعش را به منطقه «جبال مکحول» خنثی کرده و به مین روبی میادین آلوده در نزدیکی روستای «الشیخ علی» پرداختند.
منابع حشدالشعبی اعلام کردند که با پشتیبانی همه جانبه و آتشین یگان های موشکی ظاهر 99، هجوم داعش را به موقعیت نیروهای بسیج عراق با شکست مواجه کردند.
یکی از مولفه های مهم در عرصه ژئوپلیتیکی مقابله با تروریسم در غرب کشور عراق، تسلط بر روستاهای مرزی این کشور با سوریه هست، همان گونه که تروریست های داعش طی چند سال گذشته با دارا بودن این مولفه مهم میدانی، توانسته بودند به اشغال گری خود در خاک هر دو کشور ادامه دهند.

اما با عملیات محمّدرسول اللّه بسیج مردمی عراق، تغییری اساسی در معادلات میدانی و نبرد با تروریست ها حاصل شد.

عملکرد مثبت و بسیار تاثیرگذار یگان های مقابله با تروریسم و پلیس عراق در داخل شهر موصل، عرصه را جهت نقش آفرینی نیروهای حشدالشعبی در غرب استان نینوا فراهم کرد تا یگان های بسیج با عملیات های تاکتیکی خود، گسترده ترین پیشروی ها را در نواحی مرزی سوریه به ارمغان آورند.

طی عملیات های اخیر نیز می بینیم که نیروهای حشدالشعبی با بهره گیری از ظرفیت بالای انسانی و تجهیزاتی خود، به آزادسازی روستاهای مرزی، یکی بعد از دیگری می پردازند.

با آزادسازی روستاهای مرزی، تروریست ها بااهمیت ترین مسیرهای امدادرسانی خود را در غرب منطقه البعاج از دست می دهند و این همان موضوعی است که شمارش معکوس آخر حیات سیاه تروریسم را در عراق و شرق سوریه کلید زده است.
گزارش از: وحید امیدی موحد
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | تروریست ها | عملیات آزادسازی | تروریست های داعش | پلیس فدرال عراق | موصل | حشدالشعبی | بسیج مردمی عراق

پیشروی حشدالشعبی جهت قیچی کردن شاهراه امدادرسانی مرزی داعش ، تثبیت تسلط 40 درصدی پلیس بر محله الزنجیلی موصل

پیشروی حشدالشعبی جهت قیچی کردن شاهراه امدادرسانی مرزی داعش ، تثبیت تسلط 40 درصدی پلیس بر محله الزنجیلی موصل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog